در برنامه تحقیق علمی Gottman سه مرحله وجود داشته است.

فاز 1: کشف الگوهای قابل اعتماد از تعامل تبعیض "استادان" از "بلایای" روابط

مرحله اول تحقیق ما به کشف الگوهای قابل اعتماد در داده های مشاهده اختصاص داده شده است. در تحقیق با زوجین ، باید ببینیم که آیا الگوی رفتاری واقعاً وجود دارد یا دنباله های متقابل که می تواند خوشبختی را از زوجین ناراضی تشخیص دهد. به هیچ وجه مشخص نبود که این الگوها وجود داشته باشند. من و راجر باکمن (با استفاده از ایده های جیم ساکت) شروع به تدوین ریاضیات برای تجزیه و تحلیل های متوالی کردیم ، که اکنون یک روش شناسی خوب است. ما شروع به کشف توالی های مداوم کردیم که باعث تمایز ازدواج با زوج های متاسفانه متأهل می شود. من درمورد این اثر در کتابی به نام تعاملات شویی نوشتم: تحقیقات تجربی (انتشارات علمی ، 1979).

تحقیقات در مورد زوج ها در سال 1938 با انتشار کتابی از لوئیس ترمن آغاز شده بود. آنها با زوجین مصاحبه کرده بودند و به آنها پرسشنامه داده بودند ، اما مشاهده منظم از زوجین فقط از دهه 1970 در آزمایشگاه من و چند نفر دیگر در اطراف ایالات متحده آغاز شد. روانشناسی در آن زمان با ایجاد الگوهای قابل اعتماد در شخصیت یک فرد ، مشکل زیادی داشت. توصیه دولت این بود که روانشناسان نباید زوجین را مطالعه کنند ، زیرا عدم اطمینان در تحصیل یک نفر ممکن است در مطالعه دو نفر مربع باشد. این توصیه اشتباه بود با گذشت زمان منظم فوق العاده ای در یک زن و شوهر وجود داشت.

آزمایشگاه گوتمن این الگوهای تعامل (با استفاده از یک سیستم رمزگذاری مشاهده ای که فیلمبرداریهایی را به ثمر رساند که ما آن را سیستم تعاملی زوج ها یا CISS نامیدیم) برای اولین بار در یک مطالعه منتشر شده از زوج ها با جمعیت دانشجویی دانشگاه کشف کرد. بعداً ، یک دانش آموز مقطع کارشناسی ارشد ، مری الن روبین ، برای پایان نامه خود همان آزمایش را با زوجین در روستایی ایندیانا تکرار کرد. شگفت آور است که اعداد CISS در دو مطالعه فقط در مکان اعشاری دوم متفاوت بودند.

در یک سلسله مطالعات تحقیقاتی ، من با دانش آموزم Cliff Notarius سیستم رمزگذاری جدید ایجاد کردم و آزمایشگاه روشهای جدیدی را برای مطالعه توالی های تعامل ایجاد شده توسط جیم ساکت و راجر باکمن برای بررسی توالی های تعامل به کار گرفت. به دنبال کتاب روانشناسی اجتماعی گروه ها از تیبوت و کلی در سال 1959 ، من دستگاهی به نام "جدول گفتگو" ایجاد کردم که در آن افراد می توانستند در تعامل باشند و همچنین ارزیابی کنند که اهداف و نکات آنها تا چه اندازه مثبت و منفی بوده و تأثیر پیام های مثبت یا منفی را چگونه ارزیابی می کنند. اخذ شده. این اولین کاربرد تئوری بازی در تعامل زوجین بود.

آزمایشگاه ما از این روشها برای تعریف الگوهای قابل اعتماد از تعامل و تفکر در هنگام درگیری استفاده کرد. به دنبال سلسله مقالات ژورنال بررسی شده ، در سال 1979 این نتایج را در یک سری مقالات علمی و کتابی با عنوان تعامل شویی: تحقیقات تجربی (NY): انتشارات دانشگاهی) منتشر کردم.

فاز 2: پیش بینی و بازتاب پیش بینی

مرحله دوم برنامه تحقیقاتی گوتمن به تلاش برای تکثیر این یافته ها اختصاص یافته و به پیش بینی متمرکز شده است. پیش بینی در روانشناسی به معنای قادر به پیش بینی نتایج مهم از الگوهای مشاهده شده است. آن مرحله نیز مؤثر بود. الگوهای و توالی هایی که مشاهده کردیم توانستند در مطالعات مکرر از خوشحالی زوج های ناراضی تمایز قائل شوند.

در سال 1976 ، من و رابرت لونسون با هم جمع شدیم تا مطالعه احساسات را با اندازه گیری روانشناختی و یک روش یادآوری ویدیویی تلفیق کنیم که به ما امکان سنجش شماره گیری (هنوز هم با استفاده از تئوری بازی) برای نحوه احساس مردم در هنگام درگیری داد. این روش جدید برای بدست آوردن شماره های "جدول گفتگو" بود. این تحقیق همچنین به طولی تبدیل شد. ما در مطالعه اول پیش بینی نکردیم ، اما ما به اندازه گیری "پیوند فیزیولوژیکی" علاقه مند بودیم ، زیرا یک مطالعه قبلی نشان می داد که هدایت پوستی دو پرستار تنها در صورت عدم تمایل یکدیگر است. ما فکر کردیم که ممکن است با تأثیر منفی در زوجین مرتبط باشد. در واقع چنین بود

همچنین شگفت زده شدیم که در اولین مطالعه ما با 30 زوج ، با اقدامات فیزیولوژیکی ما توانستیم تقریباً به طور کامل تغییر در رضایت شویی را "پیش بینی" کنیم. "زمان 2" 3 سال دیرتر از "زمان 1." بود. ارتباط با رضایت شویی تایم 2 (از دهه 70 تا 90) ، کنترل رضایت شویی تایم 1 بسیار زیاد بود. نتایج بدست آمده حاکی از آن است که هرچه زوجین برانگیخته فیزیولوژیکی در کلیه کانالها (ضربان قلب ، هدایت پوست ، فعالیت حرکتی ناخالص و سرعت خون) بیشتر باشند ، ازدواج های آنها در یک دوره سه ساله از شادی بدتر می شود ، حتی کنترل سطح اولیه رضایت شویی ) شماره گیری رتبه بندی و کدگذاری مشاهده ای ما از تعامل نیز تغییرات رضایت از رابطه را "پیش بینی" کرده است. ما هرگز چنین ارتباط های بزرگی را در داده های خود ندیده بودیم. علاوه بر این ، ما پیش از گفتگو درگیری با گفتگوی مجدد ، که در آن زوج ها در مورد وقایع صحبت می کردند ، پیش بودیم

هنگامی که داده های طولی 14 ساله در دسترس قرار گرفت ، لونسون و من یک الگوی ناکارآمد دوم ، انحطاط عاطفی کشف کردیم. این عدم وجود تأثیر مثبت در هنگام درگیری (عدم علاقه ، محبت ، شوخ طبعی و همدلی) مشخص شده است. اکنون می توانیم پیش بینی کنیم که آیا یک زوج طلاق نمی گیرند ، بلکه چه زمانی. زن و شوهرهایی که چهار اسب سوار داشتند به طور متوسط ​​5.6 سال پس از عروسی طلاق گرفتند ، در حالی که زوجین که از لحاظ عاطفی محروم هستند به طور متوسط ​​16.2 سال بعد از عروسی طلاق می گیرند. این یک یافته جدید بود.

لونسون ، کارستنسن و من تحصیل در ازدواج بعد را در زندگی بعدی با دو گروه از زوجین در منطقه بی بی شروع کردیم ، یکی در دهه 40 و دیگری در دهه 60 آنها. با تشکر از سرسختی لونسون که معلوم شد یک مطالعه طولی 20 ساله است که آزمایشگاه وی اکنون در حال اتمام است.

من و لونسون همچنین یک مطالعه 12 ساله در مورد زوج های همجنسگرا و بین انجام دادیم ، کاری که در دو مقاله در مجله همجنسگرایی منتشر کردیم. الگوهای تکرار شده در طول زندگی ، و برای زوج های همجنسگرا و بین نیز همانند سازی شدند.

مرحله 3: ساختمان تئوری ، درک ، و پیشگیری و مداخله

مرحله سوم برنامه تحقیقاتی گوتمن به تلاش برای فهم پیش بینی های تجربی و در نتیجه ساختن و سپس تئوری آزمایش اختصاص یافته است. ایده در اینجا ساختن نظریه ای است که قابل آزمایش و یا قابل تأیید باشد. این ویژگی بارز علم خوب است.

تئوری تست در زمینه ما نیاز به مداخلات بالینی دارد. آزمایشگاه گوتمن 17 سال پیش (در سال 1996) با دکتر جولی شوارتز گوتمن به تحقیقات مداخله بازگشت. ما هم مطالعات تغییر پروگزیمال و هم دیستال طراحی کردیم. در یک مطالعه تغییر نزدیکی ، فرد به طور خلاصه با مداخلات که فقط برای ایجاد 2 از دو بحث درگیری درگیری کمتر در معرض طلاق است ، مداخله می کند. در یکی از این مطالعات ، ما متوجه شدیم که یک استراحت 20 دقیقه ای که زوج ها از صحبت کردن دست کشیدند و فقط خواندن مجله (با ضربان قلبشان به پایه شروع شد) بحث را به طرز چشمگیری تغییر داد تا مردم به حس شوخ طبعی و محبت خود دسترسی پیدا کنند.

به همراه دکتر جولی شوارتز گوتمن ، ما شروع به ساختن تئوری خانه روابط صوتی کردیم. این تئوری اساس طراحی مداخلات بالینی برای زوجین در کتاب من "کلینیک ازدواج" و کتاب جولی ، کتاب مورد ازدواج ، ساخته شده است. موسسه گوتمن را در اوت 1996 تاسیس کردیم.

در همان زمان ، به عنوان بخشی از ساختمان تئوری ، زیست شناس ریاضی ، برنده جوایز کلاس جهانی ، جیمز موری و دانش آموزانش با ساختن یک الگوی ریاضی از روابط با من شروع به کار کردند ، که در نهایت منجر به انتشار کتاب ریاضیات ازدواج (2002) ، مطبوعات MIT). این ریاضیات تفاوت غیرخطی و معادلات دیفرانسیل از فعل و انفعالات واقعی زن و شوهر را ایجاد کرد ، که این یک تحقق کتاب کلاسیک فون برتالانفی تئوری عمومی سیستم عمومی کتابی بود که در دهه 1960 با شروع سیستم درمانی خانواده شروع به کار کرد. این معادلات غیرخطی امکان شبیه سازی تعامل زوج را در شرایط جدید و سپس آزمایش این شبیه سازی ها با آزمایش های واقعی فراهم کردند. معادلات بیانگر یک زبان جدید برای تجزیه و تحلیل و درک روابط متقابل زوج است. کتاب اخیر من با عنوان Principia Amoris: علم جدید عشق (2015 ، NY: Routledge) در مورد این مدل سازی بحث کرده و آن را در درمان زوج ها به کار گرفته است.

نکته قابل توجه این است که زوج های درمانی گوتمن متد و تئوری خانه روابط صوتی بر اساس تحقیقات علمی ساخته شده اند و این تئوری از همان تحقیقات اساسی پدید آمده است. متد گوتمن یک "مکتب درمانی" نیست ، بلکه اثری در حال انجام است که همیشه باید مبتنی بر تجربیات محکم باشد. نظریه خانه روابط صوتی به گونه ای طراحی شده است که کاملاً ناشناخته باشد ، و این امر در معرض آزمایش تجربی است. مفروضات آن به روشنی در درمان زوج درمانی متد گوتمن بیان شده است: سطح 1 آموزش پزشکان. با گذشت زمان ، بدون شک اصلاح خواهد شد ، زیرا درمان با معاینه تجربی مؤثرتر است. این تئوری در نتیجه تحقیقات بیشتر اصلاح شده است.

انتقال به والدین: پیشگیری

من و جولی برای اولین بار آزمایشات مداخلاتمان را با بررسی آنچه در هنگام ورود اولین زن به زوج اتفاق افتاد ، آزمایش کردیم. در این مطالعه طولی ، ما چند ماه پس از عروسی آنها ، به دنبال زوج های جوان در ازدواج های اول ، به دنبال زوج ها در دوران بارداری و مطالعه تعامل والدین و نوزادان با استفاده از الگوی بازی Lausanne Triadic ، شروع کردیم. ما کشف کردیم که در 3 سال اول زندگی کودک ، 67٪ از زوج ها کاهش چشمگیر رضایت از روابط را تجربه کرده اند. دانش آموز تحصیلات تکمیلی من ، آلیسون شاپیرو ، 33٪ از زوج هایی را که رضایت از 67٪ افرادی که تجربه نکرده اند ، رکود را تجربه نکردند. این همان روش مقایسه استادان با بلایای طبیعی و طراحی درمانی به صورت تجربی است. ما آنها را حتی چند ماه بعد از عروسی آنها و همچنین در دوران بارداری مطالعه کردیم. ما مصاحبه تاریخ شفاهی بارداری را تهیه کردیم.

پیش بینی های خلق و خوی کودک از آخرین سه ماهه بارداری چشمگیر بود ، که توسط دانش آموز من ، یون جوان ناهم انجام شد. علاوه بر این ، پایان نامه آلیسون شاپیرو

زن و شوهرهایی که از خشونت خانگی در وضعیت روحی بهبود می یابند

چهارم ، ما LCLC را به برنامه درسی زوج علیه خشونت (CTAV) برای خشونت خانگی در موقعیتی تغییر دادیم. در آن مداخله (همچنین با تحقیقات ت ریاضی) از همان رویکرد گروهی زوجین با 4 ماژول اضافه شده استفاده شد و قبل از هر تمرین تعامل در گروه ، از دستگاه بیو فیدبک بازخورد قلب ریاضی "emwave" استفاده شد. قبل از شروع هر تمرین در گروه ، زوجین باید آرام شوند (در "منطقه سبز" قرار بگیرند). پژوهشکده روابط ، یک مطالعه کارآزمایی بالینی تصادفی شده را با پیگیری 18 ماهه با گروهی از زوج های خشونت آمیز به پایان رساند. برنامه CTAV اثبات شده است و این تأثیرات ماندگار است. اکنون یک مطالعه تکثیر با مداخله کوتاهتر در آزمایشگاه جولیا بابکاک در دانشگاه هیوستون در حال برنامه ریزی است. این نکته حائز اهمیت است که متاآنالیز بابکوک از گروههای مردانه که خشونت خانگی را درمان می کردند نشان داد که هیچ مداخله ای مؤثرتر از یک بازداشت نبوده است. از این رو ، مطالعه CTAV با محوریت عاطفی اول است. اثرات کارآزمایی بالینی تصادفی مداخله CTAV با زوج های خشونت آمیز در یک سری مقالات منتشر شده است.

آنچه در این اثر منحصر به فرد است: (1) این کتابچه راهنمای کاربر ، با فیلم های آموزشی ، (2) اثر پس از 18 ماه پیگیری پس از خاتمه درمان است ، و (3) مداخله با روش های فیزیولوژیکی و مشاهده ای و همچنین بایگانی ارزیابی شد. سوابق پلیس ما در حال حاضر سعی می کنیم این کار را در اورگان با نمونه ای که از دادگاه بهم ریخته است ، تحت نظارت جدی جولیا باباکوک گسترش دهیم. مطالب زیر دنبال می شوند

بردلی ، رنه پی کلاری؛ طبل ، کائولن؛ گوتمن ، جان م .؛ گوتمن ، جولی س. (2014). برخورد با زوجینی که به طور متقابل خشونت یا پرخاشگری نشان می دهند: کاهش رفتارهایی که حساسیت به خشونت را نشان می دهد. مجله خشونت خانوادگی ، دوره 29 (5) ، ژوئیه 2014 ، 549-558.

بردلی ، رنه پی کلاری؛ گوتمن ، جان م. (2012). کاهش خشونت موقعیتی در زوج های کم درآمد با تقویت روابط سالم. مجله شویی و خانواده درمانی ، دوره 38 (پیدایش 1) ، 187 - 187.

دوست ، دانیل جوزف؛ ClearyBradley ، Renay ص .؛ تاچر ، ربکا؛ گوتمن ، جان م. (2011). انواع خشونت شریک زندگی صمیمی: ارزیابی یک ابزار غربالگری برای تمایز. مجله خشونت خانوادگی ، دوره 26 (7) ، 551-563.

هنگامی که (و اگر) این کار را در اورگان تکرار می کنیم ، قصد داریم پزشکان آموزش ببینیم تا از CTAV استفاده کنند.

پنجم ، با همکاری دکتر جولیا بابکاک (دانشجوی سابق فارغ التحصیل ، هم اکنون استاد دانشگاه هوستون) ، یک مطالعه کارآزمایی بالینی تصادفی اولیه با مردان متاهل بسیار دشوار از نظر شخصیت شناسی انجام شد. او از نوارهای آموزش صوتی مختصری که من ایجاد کردم برای تغییر تعامل درگیری این مردان خشن با همسرانشان ، به دست آوردن تغییرات قابل توجه در تعامل و رضایت همسران با ماهیت تعامل پس از درمان استفاده کرد. این تحقیق به وضوح در مرحله آغازین است.

Babcock ، JuliaC .؛ گراهام ، کاترین؛ کانادا ، بریتانی؛ راس ، جدی M. (2011). یک آزمایش تغییر نزدیکی که دو تمرین ارتباطی با مردان خشن شریک زندگی صمیمی آزمایش می کند. رفتار درمانی ، جلد 42 (2) ، 336-347.

نظریه اعتماد و خیانت

اخیراً ، تئوری ساختمان با استفاده از تئوری بازی به روشی جدید در جهت درک چگونگی ایجاد اعتماد و وفاداری زوجین ، در مقابل از بین بردن اعتماد و ایجاد خیانت ، نگران بوده است. معیارهای جدید برای اعتماد و خیانت ایجاد شده و اعتبار سنجی شده است. این اثر به دو کتاب منجر شده است ، "علم اعتماد و چه چیزی باعث ماندگاری عشق می شود؟" با دکتر پل Peluso ، یک مطالعه کارآزمایی بالینی تصادفی برای زوجینی که سعی در بهبودی بعد از یک رابطه خارج از ازدواج دارند ، برنامه ریزی شده است.

خلاصه شواهد اثربخشی برای مداخله / پیشگیری

منطقی است که بپرسیم وضعیت فعلی شواهد برای اثربخشی مداخلات متد Gottman چیست؟ وضعیت فعلی این است.

آزمایش های تغییر پروگزیمال. من پیشنهاد کردم که یک برنامه درمانی زوج درمانی با انجام یک سری مطالعات تغییر "نزدیکی" ساخته شود. در این مطالعات هدف از هدف زوج درمانی کوچکتر است. هدف تقریبی فقط تغییر جنبه های خاص روابط زوجین است ، برای مثال نحوه شروع بحث درگیری و سپس بررسی تأثیر آن مداخله در دومین بحث درگیری. این مطالعات تغییر نزدیکی در یک مطالعه با کیم رایان (منتشر شده) و یک پایان نامه با عنبر طبس (هنوز منتشر نشده) مورد بررسی قرار گرفت. این مطالعات نشان داد که با مداخلات بسیار مختصر ، که بعداً در کارگاه 2 روزه زوج ها تحت عنوان "هنر و علم عشق" قرار گرفتند ، می توان در تعامل زوجین تغییر ایجاد کرد.
کارآزمایی بالینی تصادفی شده کارگاههای آموزشی و زوج درمانی Gottman Method. در یک کارآزمایی بالینی تصادفی که به پایان نامه کیم رایان تبدیل شد ، یک کارگاه یک روزه در زمینه ایجاد دوستی ، کارگاه یک روزه در مورد تنظیم درگیری ، یک کارگاه دو روزه

منبع :  sanykala

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها