یادداشت سردبیر: این مقاله حاوی محتوای جنسی ملایم است.

دکتر جان گوتمن نه تنها یک محقق و تئوریسین در زمینه روابط است ، بلکه واقعاً خنده دار است! من به شدت توصیه می کنم برای به تصویر کشیدن طنز پویایی کاملاً آشنا بین زن و مرد در اتاق خواب ، به این فیلم نگاهی بیندازید:

مشکلات در اتاق خواب؟

معمولاً رابطه جنسی موضوع جدیدی نیست. فرمون پرواز می کند ، هیجان زیاد می شود و زوج ها نیازی به صحبت درباره رابطه جنسی ندارند زیرا آنها خیلی مشغول داشتن آن هستند. در آغاز رابطه ، زوج ها گاهی اوقات در حباب هستند و همیشه به اندازه معمول به سایر مناطق زندگی خود توجه نمی کنند. هنگامی که آنها به هوا می آیند و تمایل به کار ، خانواده و سایر وظایف خود را نشان می دهند ، رابطه جنسی همچنان اتفاق می افتد اما شاید با فرکانس و / یا شدت کمتری انجام شود.

سپس تغییرات عمده زندگی رخ می دهد. برای برخی ، این ممکن است مرگ یک دوست عزیز باشد. برای دیگران ، تصمیم درمورد فرزند نداشتن ، یک نمونه است که معمولاً صمیمیت جسمی را به طرز چشمگیری تغییر می دهد. برای زوج هایی که سعی در باردار شدن دارند ، اغلب خودجوش بودن با تقویم ها و کیت های تخمک گذاری جایگزین می شوند. در این مدت بسیاری از زوجین شکایت دارند که صمیمیت جسمی دیگر مانند ابراز عشق ، لذت یا ارتباط عاطفی احساس نمی شود. متأسفانه ، یافتن یک "حالت عادی جدید" که برای هر دو طرف کار می کند ، گاهی بهبودی از این تغییر است.

تفاوت های جنسیتی؟ (آنقدر ساده که فکرش را نمی کنید)

زندگی جنسی زن و شوهر هر چه به نظر برسد ، اگر هر دو شریک زندگی راضی باشند ، مشکلی پیش نمی آید. این مشکل هنگامی بوجود می آید که یک یا هر دو شریک از کمیت و / یا کیفیت رابطه جنسی ناراضی باشند. متداول ترین شکایت پزشکان این است که یکی از اعضای رابطه (از نظر آماری بیشتر مرد) آرزو می کند که رابطه جنسی بیشتری داشته باشند ، و یکی از اعضای این رابطه (که از نظر آماری بیشتر زن است) آرزو می کند که شریک زندگی خود عاشقانه تر باشد. ، و از نظر عاطفی بیان

اگر به نظر می رسد آشنا است ، شما تنها نیستید. دکتر گوتمن ، هنگام تحریک صحبت ، می گوید: "آقایان مانند مایکروویو هستند و ن مانند اجاق گاز آهسته هستند." این پویا مختص زوج های مستقیم نیست. اکثر افراد - صرف نظر از جنسیت - مانند پیشگامانه طولانی و حساس و هیجان یک فستیوال سریع هستند. با گذشت زمان ، به احتمال زیاد شرکا بین این دو افکار قطبی می شوند. مهم نیست که چه ، برای هر دو شریک بسیار غیر معمول است که خواستار بیولوژیکی یکسان در همان زمان و با همان فوریت یکسان باشند.

در مورد خوکچه ها چطور؟

آنچه درمورد فیلم "جنس Porcupine" مورد توجه من قرار می گیرد این است که شاید به نظر نمی رسد یک شریک جنسی (در این تصویر ، زنبور مرد) مجبور باشد شریک جنسی دیگری را در خود جای دهد. زنبورهای زن برای رفع نیاز احتمالی مردان به خودانگیختگی و اشتیاق چه می کنند؟ آیا اجاق گاز آهسته باید سرعت بگیرد یا این تنها کار مایکروویو است که کند شود و صبور باشد؟ این سوال در دفتر من زیاد مطرح می شود.

هیچ کس دوست ندارد رد شود

ما در اتاق خواب در معرض آسیب های عاطفی بسیار آسیب پذیر هستیم. این صدمه می زند که به دنبال صمیمیت باشیم و از طرف شخصی که بیشتر او را دوست داریم در جهان احساس طرد کنیم. قرار است شرکای عاشقانه ما افرادی باشند که با آنها بتوانیم بازترین و واقعی ترین باشیم. بعد از چندین بار چاقو زدن ، دشوار نیست که از شریک زندگی خود بخاطر عدم قرار دادن قله های استعاره خشمگین شوید. سپس صدمه به عنوان دلخوری ، بی حوصلگی و عصبانیت بیان می شود. این احساس پوسیدگی است که معتقد باشید شریک جنسی شما برای برانگیختن مجبور است "کار کند" ، و شخصاً می توانید این کار را انجام دهید.

به همین ترتیب ، بسیاری از مردم می خواهند برانگیخته شوند ، اما هرچه ممکن است امتحان کنند ، این طور نیست که همیشه به طور طبیعی اتفاق می افتد. احساس احساس جذابیت ، عشق و احترام به شخصی بدون احساس میل جنسی اولیه بسیار معمول است. موارد بسیاری می تواند در این امر نقش داشته باشد ، مانند تغییر هورمونی و استرس. وقتی فرد تحت فشار یا انتقاد قرار می گیرد ، برانگیختن مشکل دشوارتر خواهد بود.

مدتهاست که زوج ها در یک رقص متناقض به پایان می رسند. تلاش برای روشن کردن کارها و همچنین تلاش برای خوابیدن. هر دو احتمالاً وقتی آرامش داشته باشیم و به طور جدی به بدن خود فشار نیاوریم اتفاق می افتد. به محض اینکه فشار بیاوریم ، ما یک دستور کار داریم که در یک اتاق نشیمن عالی است اما در اتاق خواب به طرز وحشتناکی کار می کند. به همین ترتیب ، تلاش برای عصبانیت مانند تلاش برای داشتن موهای مجعد نیست. این ممکن است از تمایل به اتصال و نزدیکی شروع شود اما رد این درک باعث می شود که یک مبارزه بیولوژیکی یا پاسخ پرواز داشته باشید.

ما باید چه کاری بکنیم؟

هنگامی که زوج ها خود را در یک مبارزه غیر کلامی مانند این پیدا کنند ، دانستن چگونگی شروع رقص متفاوت دشوار است. تلاش برای صحبت کردن در مورد آن غالباً دارای نیت است ، اما می تواند باعث آسیب مجدد شود.

من معتقدم که این پاسخ پیچیده تر از سوال اصلی است که در مورد اینکه آیا سرعت کار مایکروویو است یا سرعت کار اجاق گاز کند است ، پیچیده تر است. هر دو راه حل نیاز به کار دارند و در این حالت ، خود کار بخشی از مشکل است. در اینجا 3 مرحله پیشنهادی من آورده شده است

در این ویدئو ، دکتر گوتمن می گوید ، "ارتباط همه جانبه با احساسات است." ما نمی توانیم احساسات خود را تغییر دهیم و نمی توانیم سرعت لیبیدو خود را تغییر دهیم. انسانها نمی توانند آگاهانه روشهای متقابل هورمونهایشان را در هر لحظه تغییر دهند ، بنابراین مهم است که انرژی را روی چیزهایی متمرکز کنیم که احتمالاً ما قادر به تأثیر آن هستیم. خبر خوب در مورد ارتباط ذهن / بدن این است که حتی اگر ما نتوانیم زیست شناسی خود را تغییر دهیم ، می توانیم نحوه صحبت کردن در مورد آنچه اتفاق می افتد را تغییر دهیم و این می تواند به روابط جنسی نزدیک تری منجر شود. اینگونه ارتباطات عاطفی کار می کند.

2. داستان را در ذهن خود بگذارید.

قدم بعدی چالش بر فرض های منفی در ذهن ما است. هر داستان با تکرار شدن بیشتر می شود ، به خصوص در ذهن خود شخص. برای تغییر ارتباط جنسی ، لازم است که هرگونه فرض منفی را در مورد شریک زندگی خود به چالش بکشید. شاید شما فکر می کنید که شریک زندگی تان دیگر شما را جذب نمی کند ، یا اینکه او رابطه‌ای برقرار کرده است ، که او "فقط خواهان رابطه جنسی است" است. باور کردن به داستان منفی که به خودتان می گویید فاصله بین این دو نفر را افزایش می دهد. .

3. وصل کنید.

هنگامی که ما فرضیات و ناامنی های خود را رها می کنیم ، آزاد می شویم دیگران را در یک نور کاملاً متفاوت ببینیم. پس از آن ما به دنبال شریک واقعی خود هستیم و نه تند و تیز و فکری که تصور کرده ایم. این برخلاف این نیست که از خواب بیدار شوید و از کسی که قبل از یادآوری خود به شما بدرفتاری می کند عصبانی نشوید ، این یک رویا بود.

پس از آن تمرین ذهنی ، ما به اطلاعاتی که می دانیم درست است ، باز خواهیم شد. شاید بدانید که شریک زندگی تان از طریق محبت احساس دوست داشتن می شود ، به خصوص وقتی در کار بسیار استرس دارد و خانه جایی است که در آن احساس امنیت و راحتی می کند. یا شاید شما می دانید که شریک زندگی شما احساس می کند که تمام دنیا توجه روزانه او را جلب می کند و وقتی بچه ها در خواب هستند یا تلفن همراه رئیس خاموش شده است ، به او نیاز به مدتی برای گروه مجدد دارد.

به محض اینکه روایت خود را با علاقه اصیل جایگزین کنید ، گامی در جهت ارتباط عاطفی و جسمی برداشته اید. این ممکن است همان آتش بازی مانند ماه عسل شما نباشد ، اما کار برای رسیدن به جایی است که احتمالاً در مراحل اولیه رابطه تان بوده اید. هرچه زندگی شلوغ تر می شود ، باید به طور فعال پرده پرده بسازیم تا سایر نقاط جهان را تنظیم کرده و به دنبال شریک زندگی خود بگردید. مثل اینکه بگوییم ، "کجایی کجایی؟ ما هر روز با هم هستیم اما من به اندازه کافی کم نکرده ام که شما را پیدا کنم! "

نگاه خود را گسترش دهید تا به خودتان یادآوری کنید که شریک زندگی شما (هرچند عیب و نقص) فردی باشد که نمی توانید بدون آن زندگی کنید. اگر هر دوی شما پرده های خود را بپوشید ، محبت شما بیشتر در مورد عشق ورزیدن است و کمتر به "کار کردن در رابطه جنسی خود".

4. همین مقاله را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید! (اختیاری)

یادداشت نویسنده: این مقاله در ابتدا در وبلاگ مشارکت اصلی خط مشاوره در اینجا منتشر شد. من از تمام اظهارنظرهایی که از خوانندگانم می کنم بسیار سپاسگزارم. به نظر من رسیده است که آداب اصلی جفت گیری بین گوشت خوک شامل ادرار کردن نر بر روی ماده است. در حالیکه به نظر می رسد که خانم ها در طول فصل جفت گیری از لگد زدن و لمس کردن آنها بسیار پذیرفته تر هستند ، دانشمندان رفتار را "بوکس" توصیف می کنند ، و نه بطور خاص "نوازش کردن" در طی مراحل محاکمه. در اینجا پیوندی به مقاله ای است که به صورت آنلاین پیدا کردم.

به هیچ وجه قصد من نیستم که خودم را به عنوان یک متخصص رفتار حیوانات معرفی کنم و نه اطلاعاتی نادرست را منتقل کنم. این داستان قرار است در طبیعت نمادین باشد. لطفا آن را به عنوان چنین

موارد بیشتر در بایگانی

منبع : sanykala

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها